אורמוקס (Uramox) – מה צריך לדעת על התרופה

מידע על תרופה אורמוקס (Uramox) / דיאמוקס (Diamox), על תופעות לוואי ועל מינונים של אצטזולאמיד (Acetazolamide) לטיפול באפילפסיה

אצטזולאמיד (Acetazolamide)
שמות מסחריים: דיאמוקס (Diamox), אורמוקס (Uramox)
 
תרופה ותיקה זו (התגלתה בשנת 1940) שייכת למשפחת הסולפונאמידים (sulfonamides), והיא בעלת תכונות של עיכוב האנזים קרבוניק אנהידראז (carbonic anhydrase).
 
אורמוקס ודיאמוקס משמשות בעיקר להתוויות אחרות, כולל הורדת לחץ תוך-עיני בגלאוקומה, הורדת לחץ תוך-גולגלתי מוגבר, ומניעת מחלת גבהים.
 
עקב עיכוב אנזים זה נוצרת חמצת (acidosis) קלה תוך-תאית וגם חוץ-תאית, עם פתיחת תעלות יוניות רגישות לחומציות, ויתכן שזהו מנגנון פעולתה של אצטזולאמיד כנוגדת פרכוסים. יש לה פעילות אנטי-אפילפטית כנגד התקפים מוקדיים וכלליים. התרופה שימושית במיוחד במקרים מסוימים של התקפי אבסנס, כתוספת לתרופות אחרות ולא כתרופה יחידה.
אורמוקס uramox אצטזולאמיד תרופה לאפילפסיה

תופעות לוואי של אורמוקס / דיאמוקס

אצטזולאמיד נסבלת היטב בדרך כלל, עלולה בעיקר לגרום לפרסטזיות (נמלול), וכן לסיכון יתר להתפתחות אבנים בדרכי השתן בשימוש ממושך.

אזהרה חשובה: המאמר אינו אמור להחליף את ההתוויות והאזהרות אשר בעלון לצרכן הרשמי.

נכתב ע"י ד"ר אילן בלט, מומחה לאפילפסיה

ילדכם סובל מאפילפסיה?

הספר "אפילפסיה בילדים מא' עד ת'" הוא בשבילכם! הספר דן בכל ההיבטים של המחלה, כולל אבחון מדויק, טיפול תרופתי וטיפולים אחרים, ובבעיות החברתיות והאקדמיות של הילד ושל המתבגר, ובהחלט יכול לתת תשובות להרבה שאלות של הורים. עיקרו של הספר הוא להנגיש את המידע בצורה ברורה המובנת להורים.

תעזרו לנו למצוא שם לספר על אפילפסיה במבוגרים

הספר של ד"ר אילן בלט מכיל מידע עדכני אודות סוגי אפילפסיה וההתקפים, טיפולים שונים, כולל מידע אודות ניתוחים חדשניים, דיאטות מיוחדות וטיפול בקנאביס רפואי, מידע מפורט אודות תרופות נוגדות פרכוס ותופעות לוואי האפשריות שלהן, והכי חשוב – עצות שימושיות לחיים עם המחלה.

 

לחצו על כפתור "לסיום הזמנה וקבלת הספר"0
There are no products in the cart!
0