וימפט (Vimpat) – מה צריך לדעת על התרופה

מידע על תרופה וימפט, על תופעות לוואי ועל מינונים של לקוסמיד לטיפול באפילפסיה

לקוסמיד (Lacosamide)
שמות מסחריים: וימפט (Vimpat), לקוסמיד טבע (Lacosamide Teva)

תרופה נוגדת פרכוסים מהדור השלישי, אושרה לשימוש בארה"ב בשנת 2008.

זוהי תרופה בעלת טווח פעולה רחב, כולל התקפים מוקדיים לסוגיהם והתקפים טוניים-קלוניים כלליים ראשוניים.

מנגנון הפעולה קשור לחסימת תעלות נתרן, אך בשונה מתרופות קודמות וימפט מבצעת אינאקטיבציה (inactivation) של תעלות נתרן איטיות ולא מהירות.

בדרך כלל הטיטרציה (טיטור, עלייה במינון עד מינון היעד) אורכת כשבועיים עד הגעה למינון היעד, אך ניתן במקרה הצורך גם לבצעה מהר יותר.

ניתן גם לתת לקוסמיד כהעמסה תוך-ורידית כטיפול במצבים דחופים ובסטטוס אפילפטיקוס (התקף אפילפטי שנמשך יותר משלושים דקות או רצף התקפים שהחולה אינו חוזר להכרה ביניהם, שנמשכים יותר משלושים דקות).

 

תופעות לוואי של וימפט

תופעות הלוואי השכיחות תלויות-מינון וכוללות:
  • סחרחורות;
  • עייפות;
  • הפרעה בשיווי משקל;
  • כפל ראייה;
  • ירידה במשקל;
  • כאבי ראש;
  • בחילות.
Vimpat וימפט

מידע חשוב על לקוסמיד

וימפט עלולה לגרום להארכת מרווח PR בתרשים האק"ג (אלקטרוקרדיוגרפיה, ECG) ולעיתים רחוקות להפרעות קצב על-חדריות, ולכן מומלץ לבצע אק"ג לאחר שמגיעים למינון היעד. אין לתת אותה למטופלים עם הפרעת הולכה לבבית ידועה.

ילדכם סובל מאפילפסיה?

הספר "אפילפסיה בילדים מא' עד ת'" הוא בשבילכם! הספר דן בכל ההיבטים של המחלה, כולל אבחון מדויק, טיפול תרופתי וטיפולים אחרים, ובבעיות החברתיות והאקדמיות של הילד ושל המתבגר, ובהחלט יכול לתת תשובות להרבה שאלות של הורים. עיקרו של הספר הוא להנגיש את המידע בצורה ברורה המובנת להורים.

תעזרו לנו למצוא שם לספר על אפילפסיה במבוגרים

הספר של ד"ר אילן בלט מכיל מידע עדכני אודות סוגי אפילפסיה וההתקפים, טיפולים שונים, כולל מידע אודות ניתוחים חדשניים, דיאטות מיוחדות וטיפול בקנאביס רפואי, מידע מפורט אודות תרופות נוגדות פרכוס ותופעות לוואי האפשריות שלהן, והכי חשוב – עצות שימושיות לחיים עם המחלה.

 

לחצו על כפתור "לסיום הזמנה וקבלת הספר"0
There are no products in the cart!
0